Logistika

Logistika v 6 krokoch: od dánskej škôlky po vôňu vianočného stromčeka vo Vašom dome!

Predtým, ako vianočný stromček zostane na čestnom mieste Vašej obývačky a vôňa živice prenikne do každého rohu domu, absolvuje viac ako 1000 km a prejde sériu činností a kontrol.

logistyka obrazek

ŠKÔLKA

Najskôr dánski škôlkari umiestnia v zemi sadenice a následne sa viac ako dekádu s veľkou starostlivosťou a úctou starajú o každej stanovisko s kaukazskou jedľou. Pravidelná kontrola mladého stromčeka, vykonávanie najrôznejších ošetrujúcich činností a sezónne prerezávanie sú potrebné pre jeho správny rozvoj. Všetko sa deje podľa prísneho harmonogramu, známeho už od generácií.

VÝRUB

Systematická ťažká práca sa vyplatila – väčšina sadeníc vyrástla v krásne vianočné stromčeky, ktoré svojou pružnosťou a vzhľadom okúzľujú ich opatrovníkov. Akonáhle sme sa dozvedeli o výrube, vydali sme sa na cestu do Škandinávie, aby sme sami vybrali vianočné stromčeky a vzali so sebou iba tie najlepšie z nich.

BALENIE

Postup balenia musí byť premyslený a zohľadňovať potreby našich zákazníkov, pretože je to práve ten moment, kedy ich správne označenie a zabalenie rozhoduje o čerstvosti stromčekov a o tom, že nebudú poškodené. Balenie do sietí a nakládka musí prebiehať v súlade s plánom, teda rýchlo a efektívne.

PREPRAVA

Zabalené vianočné stromčeky ležia na nákladných autách a čakajú až pôjdeme do Poľska. Veľa hodín na ceste je výzvou tak pre vodičov, ako aj pre stromčeky. Plánované zastávky sú časom na kontrolu, či vianočné stromčeky zostávajú v dobrej kondícii. Po príchode do Zatora vykonávame vykládku o inventarizáciu.

PREDAJ

Kaukazské jedle predávame hlavne veľkoobchodným zákazníkom, ktorí navštevujú naše výdajné miesto „Choinki Hurtownia Wadowicka” [veľkoobchod vianočných stromčekov wadowicka], alebo čakajú na dodávku, aby mohli začať vlastnú distribúciu vo svojich oblastiach. Medzitým sa to na našich predajných miestach začína hemžiť zákazníkmi a telefóny začínajú zvoniť.

DOM

Je to najkrajší moment v celom logistickom procese – najmä vo chvíli, keď sa hlava rodiny nepozorovane objaví v domu s krásnym vianočným stromčekom, ľahko zaprášeným vločkami snehu, a deti, rovnako ako zvyšok domácnosti sa už nemôžu dočkať chvíle, kedy začnú zdobiť stromček. Radosť exploduje…